Home Blog Czy opłaca się stosować opony używane?
Blog

Czy opłaca się stosować opony używane?

Nurtuje ciebie pytanie, czy za każdym razem musimy kupować opony nie tylko nowe ale jednocześnie co za tym idzie drogie? W jakich sytuacjach opony używane czy warto można zakupić i wykorzystać je ponownie?

Oczywiście w pierwszej kolejności należy uwzględnić przynajmniej kilka kwestii gdy chodzi o zagadnienie którym jest opony używane czy warto a co najważniejsze pamiętać w ogóle o funkcji jaką w każdym pojeździe pełni ogumienie. Dojdziemy wtedy do kilku ważnych wniosków, a mianowicie chociażby uświadomienia sobie jak dużą rolę odgrywają opony, to właśnie one wpływają na bezpieczeństwo samej jazdy. Pewnie, że opony używane czy warto to coś co interesuje bardzo wielu kierowców, skoro inni z nich korzystają to dlaczego nie mielibyśmy dołączyć do tego grona. Zanim jednak podejmiemy decyzję o wymianie opon, zwłaszcza na używane pamiętajmy aby nie tylko znaleźć odpowiednie ale takie które w dalszym ciągu nadają się do użytkowania lub eksploatacji. Ich stan nie powinien podlegać jakimkolwiek wątpliwością, ciekawym rozwiązaniem jest również regeneracja opon która w ostatnim czasie cieszy się sporym zainteresowaniem. Opony używane trzeba nie tylko ocenić pod względem ich stanu, ale jednocześnie dokładnie oglądnąć czy nie występują jakiekolwiek uszkodzenia a tym samym jak bardzo są starte, zużyte lub wykazują pewne nieprawidłowości. Nie oznacza to jednak, iż takich używanych opon nie opłaca się stosować, wręcz przeciwnie w wielu sytuacjach możliwa jest ich dalsza eksploatacja. Najlepszym rozwiązaniem jest co zrozumiałe, zgłoszenie się do serwisu samochodowego, zajmującego się wulkanizacją i sprawdzenie takiej używanej opony pod kątem jej sprawności czy przydatności.

Kiedy opony używane nadają się do eksploatacji?

Powyżej rzeczywiście nawiązano do bardzo ważnych zagadnień, gdy chodzi o opony używane jednocześnie sytuacji kiedy ich dalsza eksploatacja jest jeszcze możliwa. Z tego też powodu pamiętajmy, iż tylko nieliczne i sprawne oraz utrzymane w dobrym stanie technicznym opony używane są tymi, jakie możemy jeszcze wykorzystać. W innym przypadku gdy są one uszkodzone, za bardzo mają zdarty bieżnik to czas najwyższy pozbyć się ich a nawet zdecydować się na jak najszybszą wymianę. Tutaj w końcu bądź co bądź chodzi nie tylko o nasze bezpieczeństwo w trakcie samej jazdy, ale również sprawne i klarowne prowadzenie samochodu, utrzymanie przyczepności oraz możliwość wykonywania jasno określonych manewrów czy nawet hamowania. Z tego też powodu, o opony w naszym samochodzie trzeba zadbać.

Author

Redakcja