Home Blog Dlaczego tak wiele się mówi o pojazdach autonomicznych?
Blog

Dlaczego tak wiele się mówi o pojazdach autonomicznych?

Dlaczego tak wiele się mówi o pojazdach autonomicznych? Bowiem tak naprawdę to krok w kierunku wykorzystania potencjału, jaki gwarantują nam najnowsze i innowacyjne technologie, pojazdy autonomiczne są w całości lub części kierowane przez komputer.

Oczywiście dużo osób posiada pewne wątpliwości, czy powierzenie prowadzenia auta lub innego pojazdu sztucznej inteligencji bo w pewnym sensie o niej tutaj mowa, jest bezpieczne dla pasażerów. Z drugiej jednak strony prowadzone testy wykazały, iż pojazdy autonomiczne znacznie lepiej reagują na wiele adekwatnych sytuacji czy też zdarzeń. Minimalizują ryzyko wypadku, utrzymują stałą prędkość a ich zachowanie w momencie niebezpiecznych zdarzeń gwarantuje nam dużo szybszą reakcję, z tego też powodu w dalszym ciągu prowadzi się w tym kierunku pewne działania. Chiny oraz USA to państwa gdzie pojazdy autonomiczne są wskazywane nie tylko jak coś interesującego, ale ciekawego czy praktycznego z perspektywy nadchodzącej przyszłości. Zastosowanie ich nie tylko w transporcie, ale chociażby produkcji i innych działaniach za które są dzisiaj odpowiedzialni ludzi, ma doprowadzić do pewnej automatyzacji w tym aspekcie. Niestety nie istnieją jeszcze pewne pojazdy autonomiczne które trafiły do fabrycznej produkcji, ani nie można nimi poruszać się legalnie w większości krajów. Jednak nic nie wskazuje na to, aby sam pomysł nie został w dalszym ciągu realizowany, zaangażowane są tutaj poważne firmy takie jak Google czy większość producentów z branży motoryzacyjnej. Trudno nie zgodzić się z opinią, iż pojazdy autonomiczne to nie tylko alternatywa jaka zagości na rynku za parę lat, ale krok w przyszłość gdzie wykorzystanie najnowszej technologii stanie się czymś oczywistym i codziennym. Już dziś pojazdy autonomiczne nie tylko wzbudzają uwagę, ale prezentują nijako kształt tego iż w przyszłości nie tylko kierowca będzie mógł prowadzić własne auto.

Czy rzeczywiście pojazdy autonomiczne to melodia przyszłości światowej motoryzacji?

Można więc śmiało powiedzieć, że pojazdy autonomiczne to coś co zapewne w dalszym ciągu będzie rozwijane, zresztą już pierwsze testy czy próby zostały przeprowadzone i wypadły nader obiecująco. Należy jednak zadbać o bezpieczeństwo kierowców, wyeliminować niektóre błędy które gdy chodzi o pojazdy autonomiczne mogą wystąpić, zdecydować się na to by nie były one w pełni uzależnione od komputera, sztucznej inteligencji czy też technologii a więc dalej mógł nimi kierować także kierowca. Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż za kilka lat pojazdy autonomiczne zrewolucjonizują rynek motoryzacyjny.

Author

Redakcja